Ar verta įsigyti serverį patiems?

Tinklapių hostingas, tai tokia internetinių puslapių talpinimo rūšis, kai į vieną galingą serverį talpinama šimtai, o kartais net tūkstančiai internetinių puslapių. Paslaugos gavėjai, kurie perka hostingo paslaugą, įgauna teisę naudoti serverio resursais: saugoti savo interneto svetaines, gali kurti duomenų bazes, paleisti specializuotas tinklalapių programas, tokias kaip lankytojų statistiką ar užsakymų priėmimą. Tačiau tuo pačiu, susiduriama ir su kita bėda, tai tų pačių resursų sunaudojimas. Iš esmės, jūs įgaunate teisę naudotis serverio resursais, tačiau lygiai taip pat ir kiti serverio naudotojai turi teisę naudoti tuos pačius resursus. Todėl jei tuo pačiu metu kiti vartotojai pradės išnaudoti didesnę dalį resursų, nuo to nukentės ir jūsų pačių svetainė. Turekite omenyje, kad kuo didesnį lankomumą jūs turėsite, tuo daugiau resursų jums reikės.

Kuo galingesniame serveryje talpinate savo internetinį puslapį, tuo brangiau kainuoja jo išlaikymas, kadangi visos papildomos paslaugos kainuoja. Tarkim, minimaliausią mokestį mokantys klientai, atitinkamai gauna ir mažiau galimybių. Jų puslapis, nebus pasiekiamas 24 valandas per parą, kadangi natūraliai, puslapio veikimas nebus didesnis nei 99 procentai. Kuo daugiau mokėsite, ir kuo galingesnį serverį nuomositės savo puslapių talpinimui, tuo brangiau jis jums kainuos. Visada yra alternatyva įsigyti serverius patiems. Žinoma, tai labiau apsimoka didžiausioms įmonėms ir bendrovėms, kadangi tikėtina, kad vidutiniška įmonės negalės pilnai išeikvoti visų nuosavo serverio resursų.

Įsigydamas serverį asmeniškai, klientas turi platesnį galimos aparatūros, takim procesoriaus, diskų, atminties pasirinkimą. Nuosavas serveris gali turėti neįprastai didelius resursus kokiai nors specializuotai užduočiai atlikti, pavyzdžiui, standartinis serveris turi du ar keturis diskus bet yra modelių kurie turi keliasdešimt. Vis dėl to, dažniausiai serveriai yra nuomojami, o serverių nuomos arba hostingo paslaugų tiekėjų yra labai daug.

Bendrasis hostingas tinka tik retai lankomiems, nedaug vietos užimantiems tinklalapiams, todėl, jei planuojate, kad jūsų puslapis bus aplankomas daug kartų per dieną, jums gali prireikti ir viso serverio paslaugos, kadangi nuomotos serverio dalies nepakaks, norint užtikrinti stabilų internetinio puslapio veikimą, o bet to, jei sunaudosite daug resursų taip pat pakenksite ir kitiems serverio vartotojams.