Kaip išsirinkti hostingo tiekėją

Iš pirmo žvilgsnio, gero hostingo paslaugų tiekėjo pasirinkimas gali pasirodyti paprasta užduotis. Atrodo, tereikia atsidaryti paieškos portalą ir pasirinkti vieną iš siūlomų variantų. Tačiau iš tiesų, hostingo tiekėją reikėtų rinktis labai atsakingai. Šiais laikais yra daugybė kompanijų, siūlančių panašias paslaugas, todėl prieš lemiamą apsisprendimą, reikėtų palyginti jų paslaugas ir įkainius.

Dažniausiai hostingo paslaugų kainos priklauso nuo siūlomų paslaugų spektro. Priklausomai nuo jūsų poreikių, jei esate pradedantysis hostingo paslaugų naudotojas, arba jūsų internetinis tinklapis nėra didelės apimties, jame neplanuojate kaupti ir saugoti svarbios informacijos, o planuojamas tinklalapio srautas nebus labai didelis, galite per daug nesijaudinti ir pasirinkti tokį hostingo teikėją, kurio kaina jums pasirodys prieinamiausia.

Tačiau vis dėlto, jei jums reikalingas ne tik paprastas internetinio puslapio hostingas, į kurį nededate pernelyg daug vilčių, bet situacija yra priešinga, tuomet dėrėtų pasidomėti ir kiekvieno iš siūlomų variantų ypatumais. Priklausomai nuo poreikių, verta atkreipti dėmesį į hostingo saugumą. Dėrėtų pasidomėti jo tiekėjo reputacija, įmonės patikimimu bei paieškoti internete atsiliepimų apie jų teikiamas paslaugas. To neatlikę, galite likti nusivylę paslaugomis ar net likti apgauti. Taip pat labai svarbu ir teisingai pasirinkta serverio talpa. Talpos pasirinkimas dažniausiai priklauso nuo individualių vartotojų poreikių ir jūsų talpinamos interneto svetainės dydžio bei pobūdžio. Jei tai asmeninė, informacinio pobūdžio interneto svetainė, tai reiškia, jog tokia svetainė nereikalauja labai daug vietos serveryje. Tačiau, jei savo tinklapyje planuojate kelti daug vaizdo ar garso medžiagos bei talpinti įvairius dokumentus, turėtumėte pasirūpinti didesne serverio talpa.

Taip pat labai svarbus aspektas, kuris ypatingai aktualus didesnėms įmonėms – tai siūlomas elektroninių pašto dėžučių skaičius. Jūsų asmeniniams poreikiams galėtų užtekti ir vieno elektroninio pašto adreso, tačiau jei tinklapį talpina didelė įmonė, atskiri elektroninio pašto adresai yra reikalingi ne tik klientų informacijai ar skundams gauti, tačiau ir kiekvienam iš darbuotojų.

Vertėtų atkreipti dėmesį ir į hostingo tiekėjų vietovę. Jei rinksitės tarp vietinių ir tarptautinių internetinių puslapių tiekėįų, visų pirmiausia apsvarstykite, ar jūsų tinklalapis yra orientuotas į vietinius, ar viso pasaulio lankytojus. Įvertinus visus minėtus aspektus bus kur kas lengviau išsirinkti tinkamiausią hostingo tiekėją.