Kaip pradėti hostingą

Ar kada susimąstėte, kad, užuot pirkę drabužius, galėtumėte juos siūti patys? Tokį pavyzdį galima pritaikyti kiekvienam versui. Ypač dažna verslą pradedanti įmonė, norėdama turėti savo internetinį puslapį, susiduria su hostingo paslauga. Tuomet, sudėjus visus už ir prieš, galima lengvai paskaičiuoti, ar verta užsiimti hostingu patiems. Panagrinėkime hostingo, kaip nuosavo verslo, pliusus, bei apžvelkime, nuo ko reikėtų pradėti.

Pirmiausia, papildomos pajamos. Užuot mokėję už hostingą, šiuo būdu jūs ne tik patys teiksite paslaugą, bet ir turėsite papildomų pajamų. Be to, tai – ideali verslo pradžia, kuriai nėra reikalingas jūsų visos dienos laikas, arba bent 8 valandos – tiek, kiek darbe praleidžiate įprastai. Tokį verslą galite turėti kaip papildomą prie kitų veiklų, kuris jums generuotų pajamas.

Jei jau turite panašios srities verslą, tokį kaip puslapių dizaino, domenų kūrimo, pradėjus teikti hostingo paslaugą, jūsų verslas taps labiau užbaigtu. Tuomet galėsite savo klientams siūlyti visą kiekį papildomų paslaugų, o tai dar labiau jus išskirs iš jūsų konkurentų. Taigi, klientai pas jus ras viską, ko jiems patiems reikia, norint sėkmingai vystyti internetinį puslapį.

Prieš pradedant teikti hostingo paslaugas, pirmiausia turite atrasti savo nišą. Galbūt iš pradžių dar negalėsite lygintis su didžiausiomis tokias paslaugas teikiančiomis kompanijomis, tačiau viskas vyksta palaipsniui. Svarbiausia, prieš pradedant teikti paslaugas, turite pasiūlyti kažką išskirtinio, o jei teiksite net keletą paslaugų, tai jau bus išskirtinumas.

Antras svarbus žingsnis prieš pradedant bet kokį verslą, neabejotinai yra rinkos analizė. Hostingo versle taip pat svarbu sužinoti, kokias paslaugas teikia jūsų konkurentai, kokias paslaugas ar duomenų paketus jie siūlo. Turite taip optimizuoti siūlomų paslaugų domenis, kad jie tiktų kuo didesniam kiekiui klientui. Nepamirškite, jog reikia visada galvoti apie tai, kokias paslaugas patys įsigytumėte. Kiekvienai įmonei, turinčiai savo internetinį puslapį, yra svarbu serverio galingumas, jo resursai, bei puslapio veikimas. Todėl atitinkamai turite siūlyti geriausius variantus savo klientams.

Nepamirškite saugumo. Klientams, kurie perka hostingo paslaugą, vienas iš prioritetų yra duomenų saugumas, bei galimybė susisiekti itin skubiais klausimais per 24 valandas. Todėl turėsite akylai stebėti savo serverius ir nuolat atlikti patikrinimus.