Puslapio talpinimas – nuo ko pradėti

Internetinio puslapio talpinimas yra vienas iš būtiniausių dalykų, kurį reikia apmąstyti prieš pradedant internetinio puslapio projektą. Norėdami, kad jūsų tinklalapis būtų prieinamas visiems interneto vartotojams, jis pirmiausiai turi būti patalpintas serveryje. Tokias paslaugas teikia internetinių puslapių talpinimo bendrovės, kitaip dar vadinamos hostingo paslaugų teikėjomis. Tokios bendrovės dažniausiai siūlo kompleksinius sprendimus, t.y. paslaugų paketus. Jos suteikia vietą serveryje, kuriame bus talpinamas jūsų internetinis puslapis, duomenų srautą, ir kitas papildomas bei labai reikalingas paslaugas, tokias kaip ugniasienė, techninis aptarnavimas, elektroninio pašto paslaugos, FTP prieiga, domeno registravimas ir puslapio maketavimo įrankiai.

Jei jūsų internetinio projekto biudžetas yra labai ribotas, kai kurie hostingo paslaugų tiekėjai siūlo ir nemokamas paslaugas. Tačiau paklauskite savęs, ar verta susigundyti nemokamomis hostingo paslaugomis? Ko gero, didžiausias tokių paslaugų minusas yra tas, jog jas teikiančios bendrovės dažniausiai nesuteiks jums jokios techninės pagalbos, o taip pat turės teisę be jokio sutikimo, jūsų internetiniame puslapyje rodyti reklamas.

Šioje srityje techninė pagalba reikalingiausia būna pačioje tinklalapio gyvavimo pradžioje. Jūs visuomet galėsite pasiteirauti, nuo ko viską pradėti, kaip įkelti failus ar susikurti elektroninio pašto adresą. Kartais atsakymų į šiuos klausimus gali prireikti labai staiga, todėl yra svarbu, jog jūsų hostingo tiekėjas teiktų pagalbą visą parą, visomis savaitės dienomis. Atkreipkite dėmesį, kad efektingiausia pagalba yra tuomet, kai ji teikiama internetu, o atsakymai į jūsų klausimus turėtų būti pateikti daugiausiai per 2 valandas nuo užklausos. Juk gali iškilti nenumatytų atvejų, kuomet jūsų interneto puslapis taps neprieinamu ir iškilusias problemas reikės pašalinti labai greitai. Venkite hostingo tiekėjų, kurie pagalbą teikia tik telefonu, kadangi telefono linijos gali būti nuolat užimtos ir, norint pateikti užklausas, gali tekti ilgai laukti.

Talpindami svetainę išsiaiškinkite, ar jūsų pasirinktas hostingo tiekėjas suteikia galimybę talpinti ne tik statinę interneto svetainę. Šiuo metu dauguma svetainių turi įvairių judančių elementų, užklausų formų ar elektroninių parduotuvių. Norint, jog šie elementai veiktų be trikdžių, jūsų internetinis puslapis turėtų būti pritaikytas konkrečiam hostingo tiekėjui, kadangi ne su visais iš jų jūsų puslapis gali būti suderinamas.