Serverio veikimo laiko garantija

Daugelis serverių talpinimo tiekiejų, kaip papildomą naudą siūlo veikimo laiko garantiją. Tokia garantija dažniausiai užtikrina nuo 99 iki 100 procentų veikimo laiko kompensaciją jei serveris nors trumpam nustoja veikti. Tačiau net ir pasūlius iki 99,99 procentų veikimo garantiją, skaičiai ne tokie, kurių tikėtumėtės.

Panagrinėkime situaciją skaičiais. Jei siūloma 99 procentų veikimo laiko garantija, reiškia, kad per dieną Jūsų serveris neveiks apie: 14 m 24.0s, savaitę: 1val. 40 m 48.0s, o per metus net 3 dienas 15val. ir 39 minutes. Tai ko gero ne tokie skaičiai, kokių tikėjotės. Su 99,9 procentų serverio veikimo garantija, gauname tokius skaičius. Per dieną serveris neveikia apie 1 minutę 27 sekundes, per savaitę apie 10 minučių, o per metus beveik 9 valandas. Net jei įmonė ir siūlo iki 99,99 procentį veikimo laiko garantiją, tai vis tiek reiškia, kad per savaitę serveris neveiks apie 1 minutę 5 sekundes, o per metus tai sudarys daugiau nei 52 minutes. Žinoma, paskutinis variantas yra pats idealiausias arba kitaip tariant: mažiausia blogybė iš visų. Tai koks gi maksimalus laikas yra leidžiamas “nulūžus” serveriui? Priklausomai nuo veiklos, kurią atliekate. Jei tai serveris, padedantis Jums uždirbti pinigus, tuomet joks laikas nėra toleruotinas.

Tačiau būkime realistais. Savaime suprantama, kad jokia sistema negali veikti be sustojimo. Kad ir koks minimalus laiko tarpas tai būtų, sustojimas neišvengiamas. Tačiau svarbiausia, kad tai netaptų pasikartojančia sistemos klaida.

Taigi pirmiausia, kai jau žinote savo verslo pobūdį, tereikia nuspręsti kiek svarbus Jums yra nuolatinis serverio veikimas. Savaime suprantama, kad iki 99,99 procentų veikimo laiką turintys serveriai yra patys brangiausi. Tačiau juk ne viesiems tai yra svarbiausia.

Šiuo metu hostingu užsiimančių įmonių yra labai daug, todėl dažnai sunku išsirinkti sau tinkančią, nepermokant arba gaunant tokią kokybę, už kurią sumokama. Todėl prieš priimant sprendimą, įvertinkite savo poreikius ir keliamus lūkesčius. Atkreipkite dėmesį, kad pagrindinis dalykas, kuris nusako hostingo įmonės kokybę – tai greitis, per kurį puslapio administratoriai reaguoja į Jūsų užklausimus.