Web Hostingo Tipai

Hostingo paslaugos yra tokia sritis, kurioje pasimesti gali net ir labiausiai patyrę internetinių psulapių kūrėjai. Pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas iš tiesų yra web hostingas. Kuomet jūs naršote internetinį tinklapį savo naršyklės lange, iš tikrųjų į savo kompiuterį gaunate kodus, parašytus skirtingomis programavimo kalbomis. Jūsų naršyklė juos konvertuoja į tai, kas mums yra lengviau suprantama: paveikslėliai, mygtukai, teksto eilutės ir panašiai. Kiekvienas internetinis tinklalapis yra sudarytas iš daugybės skirtingų failų, kurie gali būti ištrinami, keičiami ar kitaip modifikuojami, tačiau jiems saugoti reikalinga konkreti vieta. Jūsų kompiuteryje tokia vieta yra kietasis diskas, o kompiuteryje įmontuotas procesorius vykdo įvairias operacijas.

Lygiai tokiu pačiu principu veikia ir serveriai. Jie turi kietuosius diskus, kuriuose talpinama daugybė failų, juose sumontuoti procesoriai, kurių pagalba failus galima trinti, keisti ir kitaip redaguoti. Serveriuose įrašyta ir operacinė sistema, kuri dažniausiai būna Linux.

Web hostingo paslaugų teikėjai dažniausiai turi tokius serverius, kurie naudojami talpinti interneto svetainėms, jas redaguoti ir pildyti turiniu. kiekvienam vartotojui jame yra suteikiamas tam tikras vietos kiekis bei interneto prieiga. Web Hostingas pagal serverio naudojimą yra skirstomas į tris pagrindines grupes: bendras, virtualus – privatus serveris ir dedikuotas. Toliau – trumpai apie kiekvieną iš jų.

Bendras serveris dažniausiai būna pats pigiausias variantas. Jis labai pigus, tačiau tuo pačiu ir nėra geras pasirinkimas. Interneto svetainės, patalpintos tokiame serveryje, gali veikti labai lėtai, kadangi serverio resursai yra dalinami visoms jame patalpintoms svetainėms, kurių gali būti keli tūkstančiai. Tokiu atveju, jei kažkurios iš jų naudoja itin daug resursų, likusioms svetainėms gali kilti sunkumų, puslapių krovimas gali tapti labai lėtas arba iš viso nutrūkti.

Virtualus – privatus serveris, ko gero, yra populiariausias iš visų. Jame vartotojai taip pat dalijasi resursais, tačiau jie yra dalijami po lygiai ir visiškai kitu būdu nei bendrame serveryje. Taip pat, tokių serverių vartotojų skaičius būna ribojamas nuo 10 iki 20 vartotojų.

Dedikuoti serveriai yra reikalingi tuo atveju, kai jūsų svetainės mėnesio srautas yra labai didelis. Tokiu serveriu nereikės su niekuo dalintis, todėl galėsite būti tikri, jog jūsų svetainė veiks be trikdžių ir bus visuomet prieinama. Tiesa, šis hostingo tipas yra pats brangiausias, todėl pirmiausiai reikėtų gerai išanalizuoti savo poreikius.